Prodáváte byt ?

20. března v 09:20

CHYSTÁTE SE NA PRODEJ BYTU? NEZAPOMEŇTE JEJ POŘÁDNĚ VYŠPERKOVAT!

PRODÁVÁTE  BYT ?

 

CHYSTÁTE SE NA PRODEJ BYTU? NEZAPOMEŇTE JEJ POŘÁDNĚ VYŠPERKOVAT!

Nádobí ve dřezu, rozestlané peřiny a „nastrojený“ němý sluha? Tak tímto kupce nenalákáte. A i když nejde o prohřešek proti desateru, nelichotivá prezentace může zbytečně protahovat prodej vašeho bytu.

23. 03. 2017

Jak byt vyšperkovat?

V rámci Home stagingu se řeší hned několik důležitých věcí. Samozřejmostí je pečlivý úklid a hned za ním technický stav vybavení – vše musí být funkční a spravené. Uvolněná klika, rozbité světlo či nefunkční zvonek – jsou to drobnosti, ale dokážou zcela zničit celkový dobrý dojem.

Nemovitost dále co nejvíce odosobněte. Kvůli nánosům věcí osobní potřeby totiž potenciálním kupcům už nezbude prostor pro jejich vlastní fantazii a emoce. Jakmile uvidí vaše věci, jejich představy se upozadí a nedostanou vůbec šanci. A to není ve vašem zájmu.

Ihned k nastěhování?

Nemovitost musí vypadat neutrálně, jakoby připravena k nastěhování. Měla by působit vzdušně, světle a prostorně. Příjemnou atmosféru při prohlídce pak můžete dotvořit čerstvými květinami, dobře působí i vůně kávy, malé občerstvení či zapálený krb.

USPOŘÁDÁNÍ JE ZÁKLAD
Pamatujte, že je-li byt z hlediska prostorového uspořádání správně vybaven nábytkem, vypadají i místnosti bytu s nízkou výměrou větší. Pokud můžete po dobu prohlídky nějaké kousky nábytku, které by překážely, postrádat, dejte je třeba do sklepa. Nemovitost musí mít nábytku tak akorát. Z druhé strany úplně prázdná vyklizená nemovitost také není žádná výhra.

V koupelně nemají být hygienické a čisticí potřeby majitelů, použité ručníky ani různé předložky či koberečky. Kuchyňská linka musí být dokonale uklizena, během prohlídky dejte pryč i odpadkový koš. Částečně zredukujte počet hrníčků a nádobí na policiích, knížek v knihovničce, případně nezdravě vyhlížející pokojové rostliny.

Pryč dejte rodinné obrazy, sbírky či suvenýry z cest, nahraďte je dekoračními předměty neutrálních barev, jako je bílá či béžová. V koupelně budou dobře působit bílé čisté ručníky v komínku.

V ložnici nenechávejte nikde ladem položené oblečení, či dokonce pyžamo. Peřiny i polštáře zastelte pod přehoz či nějakou pěknou deku. Dalším efektním trikem je dostatek světla – vytáhněte žaluzie, případně použijte silnější žárovky.

„Jestli jste třeba v průběhu let přikryli dubové parkety celoplošným kobercem, odstraňte jej. Kvalitní materiály je dobré ukázat,“ radí Zuzana Wiesnerová.

 


Nejčastější chybou je zabydlenost

Mezi nejčastější chyby u prohlídek patří nejen zabydlenost nemovitosti, ale i přítomnost majitelů. „Zájemci podvědomě neradi někomu narušují soukromí, i když vám to ze slušnosti neřeknou. To se týká i domácích zvířátek, misek či kočičích záchodků,“ doplňuje Jaroslav Jírek.


Pamatujte, že neukazujete svůj domov, ale prodáváte zboží. Naopak domov právě hledá nové obyvatele.

Kamila Fuchsová